תיקון תאורת מסך במקבוק

תיקון מקבוק

מסך המקבוק הוא בעל טכנולוגיית תצוגה התומכת בכמות אדירה של צבעים ותאורת המסך שלו היא תאורה מסוג לד. יש מחשבי מקבוק שגם מקשי המקלדת מצוידים בתאורת לד.                          אם בהירות המסך משתנה מדי פעם ומתעמעמת ייתכן וזה בגלל שלא נגעתם בעכבר או במקלדת, רק למקרה שלא ידעתם זאת. כדי למנוע זאת אתם יכולים לשנות את הגדרות מצב השינה של מסך המחשב. תאורת המסך במקבוק פרו ומקבוק אייר מאוד רגישה ורמת הבהירות משתנה בהתאם לאור בחדר. מקרה נוסף שלאו דווקא מצביע על תקלה.

"דימום" אור

אחת החולשות של תאורת לד במחשב היא תופעת "דימום" אור. כלומר, המסך אינו שחור לחלוטין ואור קל בוקע לרוב ברקע פינות המסך. ניתן לתקן זאת בין היתר על ידי שינוי טוטאלי של התצוגה, אבל אין לכך פתרון תוכנה. 

נשרף לי הפיוז

יש מספר סיבות לכך שתצוגת המסך מרצדת או שאין תצוגה כלל והמסך שחור, אחת מהן היא תקלה בתאורת המסך.אם נשפך לכם משקה על המקבוק סיכוי גבוה כי נשרף אחד הפיוזים וכתוצאה מכך תאורת המסך תקולה. אם אכן מדובר בשריפת אחד הרכיבים שעל גבי לוח האם, מדובר בתקלה פיזית. עלות של כל תיקון ברמת הרכיב לרבות תיקון תאורת מסך במקבוק תכלול עלות עבודה ועלות החלק. אם מדובר בבעיה לוגית יגבו מכם עלות עבור עבודה בלבד והמחיר יהיה נמוך יותר מאשר אם הוחלף גם רכי,  במיוחד כשמדובר במחשבי אפל. חלקי המקבוק יקרים יותר קרוב לפי 2 מאשר חלקי חילוף של מחשבים אחרים.                    אם התקלה בתאורת המסך נוצרה כתוצאה מקורוזיה ייתכן וניקוי לוח האם באמבטייה אולטראסאוניק יהיה מספק ולא יהיה צורך להחליף רכיבים.

לא כל טכנאי מחשבים יכול לבצע תיקונים ובאופן מוצלח מקבוק. כדי לתקן מקבוק המיוצר על ידי חברת אפל יש לרכוש ידע רב מעבר לידע של הטכנאי הממוצע ודרושות ידיים מיומנות מאוד וציוד מיוחד. כנ"ל כדי לפרק את מסך המקבוק, לבצע תיקון תאורת מסך ולהרכיבו מחדש. 

נפילת מחשב

אם המחשב שלכם נפל ולאחר מכן התצוגה אינה נראית כתמול שלשום ייתכן מאוד ותאורת מסך המקבוק שלכם נפגמה. במעבדת תיקונים מקצועית לא ימהרו להחליף את המסך אלא יבצעו סקירה כללית פנימית לבדוק האם מרכיבים מסוימים נפגמו ויידעו לפתור כל בעיה ברמת הרכיב כולל המרכיבים את תאורת המסך במיומנות ובמהירות.

אגס נגוס – 15 שנים של תיקון מחשבי אפל בלבד במעבדת המחשבים, אגס נגוס, המומחית ומתמחה בתיקון מחשבי מקבוק, נדע לזהות ולפתור במהרה כל תקלה שגרמה לפגיעה בתאורת מסך המקבוק. יתר על כן אנחנו מציעים אחריות בין 3-12 חודשים, תלוי בחלק שהוחלף והעבודה שבוצעה. יש אפשרות להאריך את האחריות בתשלום. במהלך 15 שנות פעילותינו פגשנו בכל תקלה אפשרית במקבוק ויש לנו היכולת, המיומנות והציוד המתקדם להתמודד עם כל בעיה בהצלחה יתרה. לא משנה באיזה דגם מחשב מדובר.