מקבוק לא נדלק

תיקון מקבוק

כמה פעמים קרה לכם, שהייתם צריכים את המחשב בדחיפות בשביל עניין חשוב בעבודה, והמחשב לא נדלק? אחרי הנסיון הראשון ניסיתם להטעין אותו קצת זמן, ואז ניסיתים עוד מספר רב של פעמים, אך גם לאחר כל הנסיונות הנוספים המחשב מסרב להידלק? כשהמחשב לא נדלק, יכולות להיות לכך מספר סיבות, אותן נזהה ונתקן את המחשב שלכם.

מקבוק לא נדלק בשל מסך שבור


מסך שבור הוא הסיבה כנראה הכי ברורה מאליו והכי קלה לזיהוי. לפעמים גם כשהמסך שבור המחשב ימשיך לעבוד, אך בהרבה מקרים המסך לא ידלק או שהוא יתקע. התיקון של מחשב עם מסך שבור יחסית פשוט: מסירים את המסך השבור, בודקים שלא נפגע שום רכיב של המחשב, ומתקינים מסך חדש.

המקבוק לא עובד עקב נזקי מים


יכול להיות שהמחשב לא נדלק בגלל שבפעם האחרונה שהשתמשתם בו, נשפכו עליו מים ונהרסו כמה רכיבים במחשב. ניתן לשלוח את המחשב למעבדה שלנו, שם נוציא את כל המים מן המחשב ונחליף את הרכיבים שניזוקו.

המבקוק לא עבוד בשל בעייה בסוללה או החשמל.


תקלה בסוללה היא תקלה שיותר קשה לזהות. עם זאת, אם המחשב שברשותכם ישן, יש סיכוי שהסוללה שחוקה וצריך להחליפה. לפני שנבדוק אם באמת יש תקלה בסוללה, אנו ממליצים לפני כן להטעין אותה מעט כדי למנוע מצב של החלפת סוללה תקינה שהיא בסך הכל לא טעונה. אם היא לא נטענת, כדאי לבדוק קודם האם המטען תקין, שכן החלפת מטען היא הרבה יותר זולה מהחלפת הסוללה. כדאי גם לבדוק האם השקע תקין. ניתן לחבר מכשיר חשמלי אחר אל השקע כמו מנורה כדי לבדוק שאין בשקע בעיה, או שאפשר פשוט להשתמש בשקע אחר בבית. הבדיקות האלו נראות סתמיות, אך כדאי מאוד לבצע אותן לפני שעוברים לבדיקות יותר מסובכות ויקרות. אם בכל זאת אף אחת מהבדיקות הראשוניות לא עובדת, שילחו את המחשב שלכם למעבדה שלנו, ואנחנו נבדוק את המחשב ונחליף לו את הסוללה במידת הצורך.

בעית מגעים גם יכול להיות גורם לכך שהמקבוק לא עובד


אם המחשב נפל לכם מתישהו, יש סיכוי גדול שהמחשב לא נדלק בגלל בעיית מגעים. יכולה להיות בעיה במגעים בין רכיבי המחשב גם אם המחשב לא נפל, למרות שהסבירות לכך היא יותר נמוכה. שלחו את המחשב שלכם למעבדה שלנו ונברר היכן ש בעיה במגעים, ונתקן את זה.

בדיקות נוספות:
הגבילו את המקבוק שלכם לsafe mode. במצב הזה המקבוק יכול לבצע רק פעולות בסיסיות ביותר, דבר שיאפשר לטפל בו. כדי להעביר את המקבוק לsafe mode יש:

1 לכבות את המקבוק לחלוטין ולחכות 10 שניות. 2 תלחץ ותחזיק את כפתור ההדלקה עד שחלון אפשרויות ההדלקה מופיע .3 בחר באפשרות הדלקה 4. ללחוץ על מקש הshift ולהמשיך בו. safe mode 5 לשחרר את מקש הshift. אם זה עבד והמחשב נדלק, נכנסתם לsafe mode. כעת תוכלו לעשות מעט בירור לגבי מקור התקלה ולבצע “עבודות תחזוקה”: הורידו איזושהי תוכנה (למשל cleanmymac) ובצעו עבודות תחזוקה. הדוגמה להלן מתאימה לאפליקציה CleanMyMac: 1פתחו את האפליקציה 2 לכו לmaintenance. 3 בדקו Repair Disk Permissions וגם את Run Maintenance Scripts 4 תלחצו על run. מקווים שזה עזר ושהמחשב פועל כרגיל!
אם בכל זאת למרות כל המאמצים המאקבוק עדיין לא נדלק, שלחו אותנו למעבדה לתיקון מקבוק שלנו. אנחנו נתקן את הבעיה בהקדם האפשרי!