מסך המקבוק ניזוק? בדקו באם דרושה החלפת מסך או לא

קניתם מחשב מקבוק במיטב כספכם ופתאום אתם רואים כי המסך עושה בעיות, לא נעים בכלל. יכול להיות כי עליכם להחליף את כל המסך אך זה רק במקרים קיצוניים כמו נזקי שבר או מים שהרסו את המסך כליל. יכולים להיות נזקים שיהיה אפשר לתקן ללא החלפה של המסך ולשם כך עליכם לגשת למעבדה מומחית לתיקוני מחשבי מקבוק אשר יכולה לאבחן את הבעיה ולהציע לכם דרכים אפשריות לתיקונה.

מעבדת אגס נגוס מתקנת נזקי מסך לכל סוג המקבוק, כגון:

  • מקבוק פרו (MacBook Pro)
  • מקבוק (MacBook)
  • מקבוק אייר (MacBook Air)

הרבה סיבות, רובן שטוטיות, יכולות לגרום למסך המקבוק שלכם להינזק. כאשר בנות או בנים עם שיער ארוך מתירים קשר בשיער כאשר המקבוק בידיהם ונשמט, או שהילדים משחקים וקופצים על הספה ומעיפים את המקבוק על הרצפה, או שמיהרתם לעבודה ורצתם לתפוס את האוטובוס או הרכבת. כל אלו הם מקרים לא נעימים אבל קורים לכולם בדרך זו או אחרת. זה הכי כואב שזה קורה כאשר אתם צריכים את המחשב באותו היום למשהו דחוף כמו הצגת מצגת בעבודה/בלימודים ואז המסך נשבר. בשביל זה מעבדת אגס נגוס מציעה שירות מהיר ולרוב יהיה אפשר לתקן את המקבוק כבר באותו היום.

מסכי המקבוק יכולים להינזק כתוצאה מנפילה או מנזק מים. לאורך זמן, צג הLCD יכול לפתח פיקסלים מתים, תצוגת תמונה מעוותת ובמקרים קיצוניים גם תמונה שחורה לגמרי. לפעמים, הגורם לבעיה הוא לא מסך ה LCD והבעיות יכולות להיווצר בגלל סיבות שונות כמו נפילה של כרטיס המסך, כבל שחוק ועוד. הטכנאים המומחים של מעבדת אגס נגוס מיומנים באבחון בעיות גרפיות במחשבי מקבוק ואצלנו תהנו מאבחון של הבעיה ללא עלות.

אחריות על החלפת מסך למקבוק

עלות החלפת המסך במעבדת אגס נגוס מורכבת מעלות המסך עצמו כחלק חילוף ומעלות ההחלפה כעבודה. כל החלפות המסך במעבדת אגס נגוס מגובות באחריות המעבדה ומתבצעות על ידי טכנאים מיומנים ומנוסים.

מהן הסיבות השונות שמסך המקבוק לא יעבוד לנו?

מסכי מקבוק של אפל הם בעלי איכות גבוהה ונחשבים למוצר אמין במיוחד. ברוב המקרים, מסכי המקבוק ל נהרסים ללא סיבה אלא אם כן הם חוו נזק פיסי שנגרם מנפילה או מחשיפה לנוזל. נזק למסך מקבוק אשר נגרם ממכה אפשר לראות בקלות כי תראו סדק על גבי המסך. במצב כזה, סביר להניח שלא יהיה אפשר להימנע מהחלפת המסך.

סוגי נזקי מסך ותצוגה אחרים כמו מסך שחור לחלוטין או תמונה עמומה, הם קצת יותר קשים לפענוח, מכיוון שיכולים להיות מעורבים בבעיה גם כרטיס המסך (הכרטיס הגרפי) אשר מחובר ישירות ללוח האם (הלוח הלוגי) של המחשב. אם המקבוק שלך מתנהג באחת מהדרכים הבאות, רצוי להתיייעץ בחוות דעת של מעבדה מומחית אשר יש לה הנסיון המתאים בבחינת התקלה:

  1. כאשר מסך המקבוק שלכם מהבהב לסירוגין
  2. כאשר מסל המקבוק בצבע שחור או אפור
  3. כאשר אתם רואים קווים אנכיים או אופקיים על גבי מסך המקבוק
  4. כאשר אין אור אחורי במסך

מכיוון שמעבדת אגס נגוס היא מעבדה המתמחה בתיקוני מחשבי אפל לרבות כל סוגי מחשבי מקבוק, אנו מסוגלים לתקן חלקים עד לרמת הרכיב. מבחינתכם הדבר אומר שאם הבעיה היא לא שבר או נזק ממים, וניתן לתקנה ללא החלפה של המסך, הדבר יחסוך לכם כסך רב על החלפת מסך מיותרת. אם הגורם לבעיה הגרפית הוא לוח האם (הלוח הלוגי) ולא המסך עצמו, אתם תשלמו פחות. ברוב סוגי דגמי המקבוק, תיקון לוח אם זול בהרבה יותר על פני החלפת המסך. אם אחרי הכל עדיין תצטרכו החלפת מסך ולא יהיה ניתן למנוע כך, אתם תיהנו משירות מהיר מכיוון שאנו מחזיקים במלאי את רוב מסכי המקבוק כחלק מחלקי החילוף הנמצאים במעבדה.

נזק מים למסך המקבוק

חומרת הנזק תיקבע בעת האבחון וייבדקו נזקים אפשריים נוספים כמו נזקים ללוח הלוגי, למקלדת ולטראקפד. כאשר המחשב שלכם ניזוק ממים או מכל נוזל אחר, כבו אותו מיד והגיעו למעבדה במהירות האפשרית.

תיקון מצלמה ואנטנת וויפיי במסך מקבוק

שני תיקונים נוספים הקשורים למסך המקבוק, הם מצלמת המקבוק ואנטנת הwifi, הנמצאות שתיהן בתוך מכלול המסך. אם מצלמת המקבוק שלכם לא עובדת כראוי, או שאנטנת הוויפיי נשברה, מעבדת אגס נגוס מסוגלים לתקן לכם אותן. במקרה כזה, לא תצטרכו להחליף את מכלול המסך כולו.

מעבדת אגס נגוס מציעה אבחון חינם למסך תקול

הסיבה שאנחנו מציעים אבחון ללא עלות וגם ממליצים על האבחון כשלב חובה בתהליך התיקון, מכיוון שזהו השלב החשוב ביותר בהליך. האבחון מאפשר לנו לאתר את התקלה/תקלות הנכונות, כל שאנחנו יכולים להיות בטוחים שמצאנו את הבעיה ושלא נתקל בהפתעות נוספות בדרך. אבחון בעיית המסך נעשה על ידי צוות מומחים תוך פרק זמן סביר, ומוצע כשירות ללא עלות כחלק מאיכות השירות שמעבדת אגס נגוס שומרה עליה.

שירות החלפת המסך במעבדת אגס נגוס מתבצע על ידי טכנאים מקצועיים אשר מכירים כל מודל ומודל של מחשבי מקבוק. אל תתיאשו כאשר מסך הרטינה שלכם נעשה שחור או מעומעם, או שאתם רואים קווים על גבי המסך ונקודות סגולות – הצוות של מעבדת אגס נגוס יתקן לכם את הנזק.

מודאגים שמחיר החלפת מסך המקבוק שלכם יעשה לכם חור בכיס? אל דאגה, כאשר אתם מתקנים את המחשב שלכם במעבדת אגס נגוס תהיו בטוחים שתקבלו את המחירים האטרקטיביים ביותר יחד עם השירות והמקצועיות ברמות הגבוהות ביותר.

יכול להיות שהחלפת מסך בכלל לא דרושה?

יכולים להיות מקרים שתחשבו שהמסך שלכם תקול ודרוש החלפה אך זה הוא לא המצב. אם המסך שלכם לא נשבר ולא ניזוק ממים, אך עדיין יש לכם בעיות בתצוגה, נסו כשלב ראשון להפעיל מחדש את המחשב. בעת ההפעלה מחדש של המחשב , מתאפסים מעבד הגרפיקה (GPU) וגם המעבד המרכזי (CPU), ליכולים להיות מקרים שזה פשוט יפתור לכם את הבעיה.

שחקו עם הגדרות המסך שלכם – הגדרות לא נכונות של בהירות וניגודיות יכולות לפעמים להראות כתקלה. אפסו את ההגדרות הללו לברירת המחדל ובדקו באם בעיית התצוגה השתפרה.

בעיות גרפיקה בעקבות בעיות תוכנה

נסו לעבור למצב בטוח (באנגלית: Safe mode) ובדקו באם הגרפיקה תקינה לאחר ביצוע פעולה זו. כאשר המקבוק עובד במצב בטוח, הוא משתמש במינימום ההרחבות שהוא צריך ומציג את הגרפיקה ברמתה הבסיסית. לפני שעוברים למצב הבטוח יש לנתק כל אביזר מהמחשב פרט למקלדת והעכבר. אם לאחר שאתם עוברים למצב בטוח בעיית הגרפיקה נעלמה, יש להניח כי בעיית תוכנה היא זו הגורמת לתקלה. אם עדיין אתם חווים בעיות גם לאחר מעבר למצב בטוח, סביר כי זו בעיית חומרה, כמו שמוסבר לעיל במאמר זה.

איך ניתן לבדוק בעיות תוכנה הגורמת לתקלה במסך המקבוק?

אם התקנתם תוכנה חדשה לאחרונה ולאחר מכן החלה בעיה בגרפיקה, יכול להיות שזו היא הבעיה הגורמת לכך. לשם כך, נסו להסיר תוכנות שהתקנתם לאחרונה לבדוק באם בעיית הגרפיקה נפתרה. דרך פעולה נוספת היא לדבר עם יצרן התוכנה ולברר באם מזוהה עם הבעיה שאתם חווים.

דרך פעולה מומלצת מאוד היא להשבית את כל התוכנות שפועלות אוטומטית עם הפעלת המקבוק ולאחר מכן להפעיל אחת אחת בתורה ובכך יהיה ניתן למצוא את התוכנה אשר גורמת לבעיה בגרפיקה, באם קיימת בכלל אחת שכזאת.

ניתן כמובן להעזר בשירותיה של מעבדה מומחית לתיקון מקבוק אשר תבצע אבחון יעיל ותמצא עבורכם את מקור בעיה ותציע דרכי פעולה מתאימות.

גם באם זו בעיה זמנית שנפתרת בשניה, וגם אם זו בעיה הדורשת הגעה למעבדה, אל תהיו לחוצים כי את כל הבעיות במקבוק ניתן לפתור כאשר מגיעים לבעלי מקצוע הנכונים.

מעבדת אגס אגוס מתחמה בתיקונים מכל הסוגים של מחשבי מקבוק מכל הדגמים ומעמידה סטנדרטיים איכותיים ביותר הבאים יחדיו עם שירות מעולה והתנאים הטובים ביותר לתיקון מכשירים מסוגים אלו. אנחנו נותנים שירות לכל סוגי הלקוחות, מלקוחות פרטיים ועד לחברות וארגונים גדולים, ומציעים שירותי משלוחי אקספרס לכל חלקי הארץ. בנוסף, אנחנו מתחייבים למחירים אטרקטיביים ביותר ומעניקים אבחון תקלה ללא עלות ללקוחותינו החדשים והוותיקים.