ווינדוס למק? אולי אתם בכלל לא צריכים

תיקון Mac - כיצד עושים זאת נכון?

למי מאיתנו משתמש וותיק או חדש במק ישנה תמיד השאלה האם צריך להתקין על גביו מערכת הפעלה של ווינדוס. בעבר, מכיוון שפתרונות האופיס היו חלקיים וכדי לעבוד עם וורד, אקסל ופאוור פוינט בצורה נוחה בעיקר בעברית, היה צורך להתקין ווינדוס על המק וזו היא הייתה הדרך הנוחה ביותר לעבוד עם תוכנות האופיס.

אך היום היוצרות התהפכו ומייקרוסופט הוציאה גרסת אופיס התואמת למק, וכך משתמשי מק שצריכים את תוכנות האופיס אינם צריכים כלל להתקין ווינדוס על גבי המק ומספיק להם להשתמש בגרסת אופיס זו שתומכת 100 אחוז בעברית, כולל כתיבה משמאל לימין ואפילו שמות התפריטים.

אז למי כן מתאים ווינדוס למק?

משתמשי מק שבכל זאת צריכים לשקול התקנה של ווינדוס למק הם כאלה המשתמשים בתוכנות מסוימות הפועלות אך ורק על גבי מערכת ההפעלה של מייקרוסופט ווינדוס.

דוגמה נוספת הם גיימרים אשר משחקים במשחקים התואמים ווינדוס וחייבים מערכת הפעלה שכזו על מנת שהמשחק יפעל להם.,

מקרים נוספים הם משתשמי מק שאוהבים את כל התוכנות של אפל כגון: תמונות, אייטונס, אייקלאוד וכו' אך עדיין רוצים להשתמש בדפדפן אקספלורר או בתוכנות כאלו ואחרות שיש רק על הווינדוס.

איך לבחור ווינדוס למק?

בעקרון ישנן שתי שיטות עיקריות להתקנה של ווינדוס למק והן נקראות פרללס(Parallels)  ובוטקאמפ (Bootcamp )ולכל אחת משיטות אלו ישנם יתרונות וחסרונות.

פרללס מותקנת בצורה וירטואלית על מערכת ההפעלה של המק ודרכה אפשר להפעיל מערכות הפעלה של ווינדוס, כגון: Windows 7, Windows 8 ,Windows 10. הווינדוס לא מותקן בצורה אוטומטית על הפרללס ויש להתקין אותו על גבי התוכנה. בצורת עבודה זו, אפשר לעבוד עם ווינדוס למק כווינדוס לכל דבר וזה יכול להיות נוח למי שרוצה לעבוד עם מק כתוכנה ראשית ולהינות מכל התוכנות שיש ל OS X וצריך במקביל להפעיל דפדפן אקסלפלורר. היתרון בפרללס הוא שאפשר להריץ תוכנות של שתי מערכות ההפעלה של מק ושל ווינדוס במקביל.

השיטה השנייה, בוטקאמפ היא ההפך הגמור מפרללס, ומותקנת על מחיצה נפרדת בדיסק הקשיח. זו היא בעצם מערכת הפעלה של ווינדוס שנפרדת מהמערכת של מק לחלוטין. אם תרצו לעבוד עם מערכת ההפעלה ווינדוס אז תעבדו אך ורק איתה, ואם תרצו עם המק אז רק איתה בלבד. בכל פעם שתרצו לעבור ממערכת הפעלה אחת לשנייה תצטרכו לעבוד הפעלה מחדש למחשב.

בבוטקאמפ, כל משאבי המחשב (כרטיס תצוגה, כרטיס זכרון RAM ומעבד) מוקצים כולם במלואם לאותה מערכת ההפעלה שאנו בוחרים לעבוד באותו הרגע. לכן, משתמשי מק שרוצים להריץ תוכנות כבדות מאוד ומשחקים על גבי מחשב מק עם מערכת הפעלה ווינדוס, יהיה מומלץ להם להשתמש בשיטת הבוטקאמפ. מכאן אתם יכולים להבין כי בשיטת פרללס מכיוון שהווינדוס מותקן בצורה ווירטואלית אז המשאבים מתחלקים בין שתי מערכות ההפעלה כאשר עובדים עליהן במקביל.

בנוסף, עבודה עם פרללס מומלצת לבעלי מחשבי מק חדשים יחסית עם זכרון פלאש SSD. בעלי מחשבי מק ישנים עם דיסק קשיח SATA, יכול מאוד להיות שפרללס לא תפעל בצורה הכי תקינה ומהירה ולכן יצטרכו להתקין בוטקאמפ.

אז אתם צריכים בכלל ווינדוס למק?

כפי שהוסבר בתחילת המאמר, אם אתם רק צריכים אופיס למחשב מק אז אין צורך בכלל בווינדוס למק וניתן להתקין את Office for Mac והצרכים שלכם ייענו. אם אתם צריכים ווינדוס למטרות וצרכים אחרים שהוסברו כאן במאמר, תוכלו לפנות למעבדת אגס נגוס המתמחה בתיקון מחשבי מק ונוכל לסייע לכם בהתקנה.