החלפת מסך למק

מסך המק שלכם נרטב/נשבר ולא עובד? החליפו מסך בקלות ובמהירות במעבדת אגס נגוס

מחשבי המק של אפל הם הכי יפים ומעוצבים בצורה מרשימה – ועוצמתיים לא פחות, אבל בדומה לכל מכשיר אלקטרוני אחר, גם מחשבים אלו הם אינם חסינים במאה אחוז לזעזועים ורטיבויות.

נוכח העובדה שמחשבי המק עשויים מחומרים איכותיים (בעיקר אלומיניום) הם מרגישים עמידים ביותר, אך למעשה למסכים של המק ישנה הנטייה להינפץ ולקבל שברים בצורת קורי עכביש, בדיוק כמו כל מסך אחר.

לרוב הסיבה שגורמת לנזק במק שלנו נוצרת מרגע של שטות ורגע של חוסר תשומת לב, כמו: הפלת כוס עם מים על המחשב, השמטה של המחשב מהיד, כאשר אנחנו ממהרים לפגישה או מנסים לתפוס את הרכבת ועוד סיבות רבות אחרות. בסופו של דבר מסך המק שלנו ניזוק ואנו צריכים לטפל בבעיה.

במה החלפת מסך למק שונה מהחלפת מסך במחשבים אחרים?

החלפת מסך במחשבי מק היא שונה במעט במהות שלה מאשר החלפת מסך במחשבים אחרים. כך למשל, במחשבי Lenovo, HP, Dell, כולן משתמשות בחלקים מיצרני OEM – Original Equipment Manufacturer, זהו יצרן אחד המייצר חלקים גנריים וזה אומר שכולן משתמשות באותם המסכים במגוון דגמים החוזרים על עצמם מידי שנה. כמובן שמהסיבה הזו הרבה יותר קל וזול להחליף מסך למחשבים מסוג זה.

מנגד, למחשבי מק יש מסכים ייחודים שיכולים להיות מתאימים לדגם מסוים לפי שנת ייצור, גודל וצבע. לדוגמא, המסך של המקבוק רטינה הוא יחיד במינו, וכתוצאה מכך הרבה יותר יקר להחלפה.

אם המזל לא שיחק לטובתכם ונגרם נזק למסך המק שלכם, סביר להניח שתצטרכו להחליף את כולו. למה את כולו? כי פעם בדגמים ישנים יותר של מק היה ניתן להחליף לדוגמא רק את הזכוכית שהייתה השכבה הראשונה במרכיבי המסך יחד עם הLCD. היום בדגמים של מק בשנים האחרונות כאשר המסך ניזוק יהיה צורך להחליף את כל המכלול כיחידה אחת.

מהי העלות של החלפת מסך למק?

אם המסך שלכם ניזוק או התנפץ קרוב לוודאי שהתחלתם בחיפושים ברחבי האינטרנט לשם מציאת המחיר של החלפת המסך למק שלכם. אם הגעתם לאתרים של חברת אפל או של נציגים שלה, סביר להניח שהלסת שלכם נשמטה מטה כאשר ראתה את המחיר של החלפת המסך למק. ישנה דרך בה תוכלו להוזיל את עלות החלפת למק וגם להינות משירות אישי ומקצועי לא פחות מאשר הייתם הולכים לחנות רשמית של אפל. מעבדת אגס נגוס היא מעבדה המתמחה בתיקוני מחשבי אפל לכל סוגיהם, לרבות מחשבי מק ונותנת שירות מקיף, אדיב ומקצועי כבר למעלה מ-15 שנים ללקוחות רבים בישראל.

נזק למסך של המק יכול להרגיש לכם כאילו הגיע זה עתה סוף העולם, במיוחד אם הנזק נראה כל כל גרוע שגרם לכם אפילו לא לראות מה יש על המסך. זו הסיבה שכל כך הרבה אנשים לחוצים כאשר נשבר להם המסך של המק והם מודאגים מהמחירים הגבוהים של התיקון.

קודם כל, כאשר תגיעו למעבדת אגס נגוס תיהנו מבדיקה ללא עלות שתעריך את חומרת הנזק של המסך שלכם. לאחר מכן תקבלו הצעת מחיר מפורטת לגבי עלות התיקון, ותהיו בטוחים שהמחירים שמעבדת אגוס נגוס גובה הינם מחירים האטרקטיביים ביותר להחלפת מסך של מק.

מחיר להחלפת מסך למק ישתנה בהתאם לדגם המק שיש לכם וייקבע לפי גודל המסך ושנת הייצור של המחשב. בנוסף למחיר המסך עצמו ייגבה תשלום על זמן העבודה של הטכנאי המבצע את החלפת המסך באופן מקצועי.

החלפת מסך לכל דגמי מק

מעבדת אגס נגוס מחליפה מסכים לכל סוגי המק, לא משנה מאיזה שנה הדגם. המעבדה מחזיקה במלאי את המסכים כדי ששירות התיקון יתבצע במהירות האפשרית ואתם תוכלו לחזור לעבוד בהקדם עם המחשב שלכם.

אנו מתקנים ומחליפים מסכים לכל סוגי המק:

 • מקבוק (MacBook)
 • מקבוק אייר (MacBook Air)

 בין דגמי המק שאנו מחליפים להם מסך, ניתן למצוא:

 • MacBook Pro 13-Inch "Core i7" 1.7 2020 2 TB 3
 • MacBook Air "Core i7" 1.2 13" (Scissor, 2020)
 • MacBook Pro 15-Inch "Core i9" 2.4 Touch/2019 Vega
 • MacBook Pro 15-Inch "Core i7" 2.6 Touch/2019
 • Mac Pro "16-Core" 3.2 (2019 – Rack)
 • MacBook Pro 13-Inch "Core i7" 2.4 Late 2016
 • MacBook "Core m3" 1.2 12" (Mid-2017)
 • MacBook "Core M" 1.2 12" (Early 2015)
 • ועוד

מהן הבעיות שמצריכות אותו להחליף מסך למק?

שתי הסיבות העיקריות שבגינן מסך המק שלנו יכול להיזנק הן נפילה או נזק ממים. כתוצאה מהנזק, ייתכן שלאורך הזמן נראה את התופעות הבאות במסך:

 • תצוגת תמונה מעוותת
 • פיקסלים חסרים במסך כתוצאה מפיקסלים מתים
 • מסך שחור לגמרי – במקרים קיצוניים מאוד

הנזק יכול להיות רק בזכוכית עצמה ו/או בצג ה LCD. בכל מקרה כאשר אחד מהמרכיבים ניזוק יהיה הצורך בלהחליף את המסך כולו, כפי שהוסבר קודם לכן.

איך תדעו שמסך המק שלכם צריך החלפה? בדרל כלל כאשר אחד התסמינים הבאים יופיע, סביר יהיה להניח כי הפתרון לבעיה יהיה החלפת מסך:

 • מסך המקבוק מהבהב לסירוגין
 • שבר או סדק על גבי המסך
 • המסך כהה ואין אור אחורי
 • מופיעים קווים אופקיים ו/או אופקיים על מסך המק
 • מסך המק בצבע שחור/אפור

כל בעיית תצוגה מצריכה החלפת מסך?

ואם הבעיה היא בכלל לא המסך? יכול מאוד להיות שבאם לא קרה שום נזק פיסי למסך שלכם אך אתם עדיין חווים תקלות בתצוגץ המסך, שהנזק הוא כלל לא מגיע מהמסך שלכם. תקלות נוספות שיכולות להשפיע ישירות על המסך שלכם ואיך שתראו את התמונה על הצג, יכולות לנבוע מסיבות נוספות שאינן קשורות למסך עצמו, כגון:

 • תקלה בכרטיס המסך: יכולה להיות תקלה פיסית או תקלה בתוכנה שמשפיעה ישירות על המסך שלכם ויכולה לגרום לשיבושים בצג. במקרה כזה תבחן האפשרות לתקן את כרטיס המסך או להחליפו במקרה והתקלה הפיסית אינה ניתנת לתיקון. במקרה בו התקלה היא בתוכנה, הטכנאי המומחה יחפש את מקור התקלה ויפתור אותה. ייתכן ולפעמים ישנה תוכנה שהתקנתם שמשבשת את כרטיס המסך וגורמת לבעיות רבות. בדרך כלל בעיות בכרטיס המסך יבואו לידי ביטוי במסך שחור לחלוטין או בתצוגת תמונה עמומה ובלתי ברורה.
 • כבל שחוק: הכבל שמחובר למסך שלכם וממנו הוא מקבל פקודת תצוגה ישר מהלוח הלוגי שאליו מחובר כרטיס המסך יכול שחוק ולגרום בהפרעות בתצוגה. במקרה כזה יהיה צריך רק להחליף את הכבל הבעייתי והתיקון יהיה זול בצורה משמעותית מאשר היה צריך להחליף מסך או כרטיס מסך.
 • הגדרות מסך לא נכונות: תתפלאו אבל הרבה משתמשי מק חושבים לפעמים שלמסך שלהם יש בעיה, בזמן שהבעיה היחידה היא שההגדרות תצוגה אינן מכוונות היטב. בדקו את הגדרות הבהירות והניגודיות של הצג שלכם ואולי תגלו שזה כל הסיפור ובכך תמנעו מהגעה למעבדה ועלות התיקון.
 • הפעלה מחדש למחשב:טיפ נוסף הוא הפעלה מחדש של המחשב שלכם שיכול לפתור את השיבוש בתצוגה. כאשר אתם מפעילים מחדש את המחשב אז מעבד הגרפיקה והמעבד המרכזי מתאפסים וסיכוי טוב שזה יפתור לכם את הבעיה.

כאן היתרון הבולט של מעבדת אגס נגוס בא לידי ביטוי והשירות שהמעבדה מציעה לבדיקה ואבחנה ראשונית ללא עלות הוא שירות נהדר עבורכם בעוד אינכם יודעים מהו מקור התקלה. אין זה משנה באם התקלה שלכם היא חמורה או קלה, מגיעה לכם אבחנה בחינם שלאחריה תדעו בוודאות מאיזו בעיה המחשב שלכם סובל, ותחליטו באם לתקן אותו או לא.

האם יש אחריות לאחר החלפת מסך מק?

 

כאשר אתם מחליפים מסך למק במעבדה, מומלץ מאוד לברר באם המעבדה נותנת אחריות על העבודה שלה. במעבדת אגס נגוס החלפת המסך מבוצעת על ידי טכנאים מקצועיים עם שנים רבות של נסיון, מגובת באחריות מלאה של המעבדה.

החלפת מסך למק במעבדה מקצועית בלבד

 

בהמשך לפסקה הקודמת, מעבדה מקצועית תתן לכם אחריות על העבודה שלה מכיוון והיא יודעת לעמוד מאחורי האיכות שהיא נותנת. מעבדת אגס נגוס היא מעבדה המתמחה אך ורק בתיקוני מכשירים של אפל ומתקנת חלקים עד לרמת הרכיב. אם יהיה ניתן לפתור את הבעיה ללא החלפת חלקים אתם תדעו זאת וזו תהיה הדרך לפתירת התקלה. ישנם מקרים שלא תהיה ברירה והחלפת המסך תהיה הפתרון היחיד.

אם יש לכם את אחת הבעיות המתוארות במאמר זה ואתם חושבים שאתם צריכים להחליף את המסך במק שלכם, אל תהססו וצרו קשר עם מעבדת אגס נגוס ותוכלו להגיע ישירות למעבדה או להינות משירות משלוחים אקספרס עד לביתכם/מקום עבודתכם.