מדוע ומתי נדרשת החלפת בטריה למקבוק? כל הפרטים במאמר זה

מעבדת תיקון מקינטוש

הבטרייה למקבוק היא ככל הנראה הרכיב הראשון שתצטרכו להחליף במחשב שלכם. נכון, חברת אפל מייצרת מחשבים אמינים וחזקים אבל את החלפת הבטריות בטכנולוגיה הנוכחית לא ניתן למנוע. אתם חייבים לדעת כי הבטריה של המקבוק נשחקת עם הזמו ויכולה להטען מספר מסוים של פעמים. אמנם, חל שיפור ניכר באורך חיי הבטריות של מחשבי המקבוק בשנים האחרונות ובמחשבי המקבוק הישנים יותר תצטרכו להחליף בטרייה לאחר 300-400 הטענות בעוד שבמחשבי המקבוק החדשים יותר הבטרייה יכולה להחזיק עד לכ-1000 הטענות לפני שתוחלף.

הטענה, או מחזור של בטרייה של מקבוק שחברת אפל מגדירה הוא הזמן שהבטריה של המקבוק נטענת ממצב של 0 אחוז ל-100 אחוז. במילים אחרות, מחזור בטרייה נחשב למתי שהמשתמש מנצל את מלוא הסוללה ואז מטעין אותה בחזרה. לרוב, רובנו מגיעים ל-50% בטריה וטוענים כבר בשלב הזה. במקרה כזה, הטענה ממצב של 50% ל-100% בטריה, תחשב לחצי מחזור. יש הטוענים כי אם מטעינים את המקבוק רק לאחר שהגיע ל20-30% זה המצב הבריא ביותר למחשב.

יש לזכור שאחרי כל מחזור ומחזור של הבטריה, הביצועים של הבטריה יורדים במעט ובהדרגיתיות. הלכה למעשה, ביצועי הסוללה לא יהיו זהים לאחר 20 מחזורים ולאחר 300 מחזורים של הבטריה. אולי זה

איך יודעים מתי להחליף בטריה במקבוק?

אל דאגה, אתם לא צריכים לספור כל פעם שאתם טוענים את המקבוק שלכם כי יש לכם את כל המידע במקבוק עצמו, ותוכלו לבדוק את זה בצורה הבאה:

  1. Apple menu 
  2. System Information
  3. Hardware
  4. Power
  5. Battery Information section
  6. current cycle count

במחשבי במקבוק תוכלו לבדוק את המצב של הבטריה שלכם ותקבלו התראה מתי יש להחליפה. כאשר תלחצו על הגדרות בטריה (כמו בהסבר המפורט לעיל), תוכלו לראות שורה של “Condition”. ישנם 4 מצבים שונים בהם תוכלו להיתקל:

  1. “Normal” – זה אומר שהבטריה של המקבוק בסדר ופועלת במצב תקין.
  2. “Replace Soon” – הבטרייה עובדת באופן תקין אך בצורה פחות טובה מאשר הייתה חדשה.
  3. “Replace Now” – הבטרייה עובדת אך בהרבה פחות טוב מהמצב בו הייתה חדשה. אפשר להשתמש בה עד שתחליפו אותה מבלי לפגוג במקבוק שלכם.
  4. “Service Battery” – הבטרייה לא פועלת באופן תקין ויש להחליפה. עליכם לגשת למעבדת שירות ושההחלפה תבוצעה בצורה המקצועית ביותר.

יש המעדיפים להיות על הצד הבטוח וכל פעם המצב הוא על “Replace Soon” הם מחליפים את הבטריה וכך הם נמצאים בראש שקט ללא דאגות.

היכן לבצע החלפת בטריה למקבוק?

אם המקבוק שלך באחריות תוכל להחליף את הבטריה באחת מחנויות אפל אם המקבוק שלך נמצא תחת אחריות. אם לא, אז כמובן שהרבה יותר משתלם להחליף את הבטריה במעבדה מקצועית למכשירי אפל. מעבדת אגס נגוס מתמחה בתיקון מכשירי אפל לרבות מחשבי מקבוק ומחזיקה במלאי את כל חלקי החילוף לכל הדגמים. אנו מבצעים בדיקה חינם ללא עלות והתיקון מתבצע על המקום. אנו ממליצים לכם לבקר במעבדנו מאחר ויכולים להיות מצבים שהבטריה מראה סימני מצוקה אך הבעיה טמונה ברכיב אחר במחשב. על כל פנים, מעבדת אגס נגוס בשבילכם תמיד לכל שאלה.