החלפת כרטיס מסך במק

האם כדאי לתקן את המחשב לבד?

אם יש לכם מחשב נייד, אתם בוודאי יודעים כי כרטיס מסך או כרטיס גרפי (בשמו השני) הוא זה אשר מייצר את הפרטים החזותיים במחשב, אשר מוצגים על גבי המסך. כרטיס זה, מייצר 'פלטים' היוצרים ויז'ואל על גבי המסך, בעוד שמדובר במעבד גרפי אשר עובד באמצעות חישובים שהוא מבצע –  מה שמחמם אותו ודורש קירור על ידי גוף מיוחד.

כרטיסי מסך, הם אלה המספקים לנו את יכולות העבודה על המחשב, בעוד שבאמצעות קבלת קלטים מהמעבד של המחשב אודות נתונים בינאריים: ניתן לחזות באלמנטים שונים בתצוגה של המחשב.

למעשה, ללא כרטיס זה, לא ניתן יהיה לתפעל את המחשב, בעוד שבשל היות הכרטיס שריר וקיים – אנו יכולים לעבוד בפשטות על המחשב, מבלי לדעת מה באמת גורם לכך.

הכרטיס מספק עבודה כה פשוטה וקלה עבור רבים, בין אם מדובר במי שעובד בארגון גדול, לבין אם מדובר בנער או נערה שמשתמשים במחשב לצרכים חברתיים.

ובכל זאת, גם בהמצאות כאלה גאוניות, עלולות להתרחש תקלות, בעוד שבמידה וכרטיס המסך מתחמם הוא עלול להפסיק לעבוד – מה שיגרום לתקלות כמו ויז'ואל שנעלם מן המסך, מסך שחור, תקול ועוד. במקרים כאלה יש לבצע החלפת כרטיס גרפי במהירות.

קווים לדמותו של כרטיס מסך

לפני שאתם בוחרים מעבדה טובה לתיקון מחשבים, רצוי להכיר קצת יותר את עולם הרכיבים והחלקים שבמחשב. בעוד שכרטיסי מסך יאפשרו הצגת הפריטים אותם ייצר המעבד המרכזי במחשב האישי או הנייח.

בכך ניתן לראות כי עם המצאת המחשב (שהיה פעם בגודל של חדר ענק), הצליחו הממציאים ליצור תצורה בלבד שהייתה אנלוגית, אך עם הזמן שוכללה והפכה לספרתית. עם הזמן, את הנקודות שהצליחו המומחים ליצור עבור על המסך, החליפו בעשורים האחרונים – פריטים ויזואליים צבעוניים, וכעת גם תלת ממדיים.

בזמן הרכבת המחשב כרטיס המסך מולחם אל לוח האם שלו בעת ייצור הלפטופ

נוסף לכך, כדאי להבין שאם בעבר כרטיסי מסך היו חלק בלתי נפרד ממחשבים, הרי שכיום כרטיסים אלה מכילים גם רכיבים אשר יוצרים גרפיקה תלת ממדית: מה שהופך אותם לחכמים ויעילים במיוחד.

בכך אפשר לומר כי אם בעבר כרטיס המסך נועד עבור יצירת נקודות בלבד או מספרים – כיום (זמן לא רב לאחר המצאת המחשב), כבר ניתן ליצור באמצעות הכרטיס: טקסטים, מצגות, סרטים סרטונים, תמונות ובעצם – כמעט כל מה שנרצה!

החלפת כרטיס מסך

מתי כרטיס המסך עלול להתקלקל?

בכל הנוגע לסיבות לתקלות בכרטיס, הסיבות לצערנו, מגוונות. ישנם לא מעט גורמים אשר עלולים להוביל לתקלות ואף להשבתה של הכרטיס לדוגמא התחממות של המעבד הגרפי במחשב יכולה להשבית את הכרטיס. העדר טיפול במערכת הקירור של המחשב: גם היא תוביל לתקלות, בעוד שגם מחשב שנפל או כזה שהיה בו קצר חשמלי – ישלם את המחיר על ידי קלקול של כרטיס המסך.

כדי לצמצם את הסיכויים שהמחשב יתקלקל, רצוי לשים לב לכמה דגשים:

וודאו כי אתם לא מניחים או משאירים אותו במקום חם מידי.

שימו לב כי המאוורר של המחשב עובד בצורה תקינה ומקרר אותו.

המנעו מהפלת המחשב או מהעדר זהירות בעת השימוש בו.

טפלו במערכת הקירור של המחשב כל 6 חודשים.

איך מחליפים כרטיס גרפי?

את הכרטיס הגרפי מחליפים באמצעות פירוק לוח האם, הסרת הכרטיס מהמחשב, וניקוי משטח ההלחמה הקיים בו. בכך המומחים מבצעים הלחמה של כרטיס חדש אל המשטח.

את כרטיס המסך לא ניתן להחליף לבד, כדי לבצע את הפעולה דרוש ציוד מיוחד הקיים במעבדות מחשבים מקצועיות.

מעבדה מקצועית להחלפת כרטיס גרפי

כדי להחליף את הכרטיס, דרושה כמובן מעבדה מקצועית שמחזיקה חלפים מקוריים התואמים את דגם המחשב שלכם. אנחנו באגס נגוס שמים דגש לנקודות הבאות:

מהירות – צוות הטכנאים יכול לספק לכם החלפה מהירה של הכרטיס.  אצלנו יש אנשי מקצוע מיומנים אשר יאבחנו את התקלה ויבצעו תיקון או החלפת כרטיס מסך במהירות וביעילות.

אחריות – אצלנו אתם מקבלים מהמעבדה אחריות משלושה עד שתיים עשרה חודשי אחריות! עבור התיקון.

יעילות – יעילות ומהירות התיקון מהווים חלק חשוב מהבחירה שלכם. לכן במעבדה שלנו עובד צוות טכנאים שיוכל לבדוק ולאבחן בצורה מהירה את התקלה, ומשם לתקן באופן יעיל את המחשב.

התמקצעות במחשבי מקבוק – במידה ויש לכם מחשב מסוג מק בוק (MacBook)  אל דאגה, אצלנו אוהבים מק ואנחנו מומחים במחשבים מסוג זה.

שעות עבודה – המעבדה עובדת במשך כל שעות היום ויכולה לספק לכם עדכונים אודות התיקון ומהלכו.

שירותי שליחות ואיסוף מחשבים – המעבדה שלנו יכולה לחסוך לכם זמן באמצעות שירות איסוף המחשב מכל מקום, והחזרתו אל כל יעד שתבחרו.

מקצועיות – צוות הטכנאים מתמחה בתיקון כרטיס מסך של מחשבי מקבוק,  MacBook. והמקצוענים באגס נגוס יספקו תיקון איכותי ויעיל.

שירותים – המעבדה שלנו מציעה קשת שירותים רחבה, ביניהם: אבחון מהיר, ביצוע  דיאגנוסטיקה למחשבי מקבוק, שירות טכנאי מקינטוש, אספקת חלקי חילוף וכדומה.

מחיר – הצעת מחיר הוגנת עוד.

המעבדה שלנו מספקת את כל זה ויותר, צוות שלנו מומחים בהחלפת כרטיסי מסך בצורה יעילה וחכמה.

לסיכום, אם אתם שמים לב לתקלות שונות במחשב כמו מחשב איטי, לא עובד, מסך תקול או נכבה באופן תכוף – ייתכן שיש לכם בעיה בכרטיס המסך. לכן יש לבחור תמיד במעבדה הטובה ביותר לתיקון מחשבים, על מנת שהתיקון יעשה בצורה הטובה ביותר!