תיקון מק פרו

המחשב הכי חזק שפותח אי פעם ע”י אפל

המק פרו הוא חיית ביצועים שפותחה ע”י אפל כדי לענות לדרישות של מקצועים מתחומי הגרפיקה לביצוע מגוון של עבודות אנימציה ועיצוב הצורכות כוח עיבוד משמעותי ביותר מהמעבד.

גם חברות סטרט אפ היום משתמשות במק פרו כאשר רוצים לערוך בדיקות אבטחת איכות ועומסים על מגוון תוכנות.

אין ספק שהמק פרו נותן מענה שונה ואינו מיועד לקהל חובבני. מתוך כל מוצרי אפל, הדבר הבולט ביותר שניתן לראות במק פרו היום הוא מעבד עוצמתי שאין שני לו בעולם בעל 28 ליבות.

אכן, מדובר בסוס עבודה שמקפיץ את הביצועים הרבה מעבר לכל מוצר בשוק ומוגדר כתחנת עבודה ולא כמחשב שולחני.

תולדות המק פרו

סדרת המקפרו הגיחה לעולם ב 2006, לפני 13 שנה , בבואה לענות על צורך בשרת ובעמדת עבודה לשילוב מיטבי בין מהירות לבין ביצועים.

המחשב אינו מיועד לצרכני קצה, ובא לתת מענה לארגונים שיכולים להרשות לעצמם וצריכים כוח מרוכז שיכול לענות על צורכיהם.

כמו רוב מוצרי אפל, גם כאן ההצלחה של המק פרו הגיעה בזכות תכנון חדשני שנבע מגישה מובנית של חדשות ע”י חברת אפל.

ואכן, מאז שנוצר ועד היום, שטפו את השוק מגוון רחב של פיתוחי מק פרו, במספר דורות והתוצאה היא שהיום קיימים ארגונים רבים וחברות שכבר אימצו אל חיקם את המק פרו המאפשר להם חופש יצירה ותוצרים איכותיים שלא נצפו.

המחשב האישי מוגדר מחדש

בזכות פיתוח קפדני רב שנים הנמשך עד עצם היום הזה,המק פרו הוא המחשב המתקדם בעולם ופיסת תכנון ועיצוב מתקדמת ביותר. בכל קטגוריה, המחשב נחשב לפורץ דרך כבר מלידתו. המק פרו מגדיר מחדש כמעט כל קטגוריה ונותן מענה פרטני לכל צורכי המשתמש החל מתצוגה מתקדמת וחדה, עיצוב מינימליסטי ונוח, ביצועים מרשימים ביחס לגודל, אביזרים מעוצבים לנוחות וליעילות תוך שהוא מוביל את שאר המחשבים קדימה ומשנה תפיסות עולם שעד היום היו רק חלום במחשבים אחרים.

אבולוציה

במהלך 14 שנים, המק פרו עבר שיפורים ושכלולים הקשורים ישירות למעבדים שעליו. זאת במטרה ליצור את המחשב העוצמתי והיעיל ביותר מבחינת הביצועים שאי פעם נראה.

המק פרו הופיע לראשונה ב-2006 במארז אלומיניום הנלקח ישירות ממחשבי ה-G5 המגדל (דור ראשון).

כבר מההתחלה הכיל המעבד שלו ליבה כפולה כדי לתת לו עוצמת עיבוד כפולה יחד עם מעבד אינטל באריכטוקטורה מתקדמת ביותר לתקופתה.

דור שני

הדור השני מ-2013 נטען ע”י חברת אפל להכפלת כוח העיבוד של קודמו בדור הראשון. הדור השני תופס נפח של 1/8 מקודמו בזכות עיצוב גלילי ומגיע עם מעבד XEON E5 שני מעבדים גרפיים GPU שעובדים כצמד וכונן FLASH מכיוון שאפל עסקה במזעור המחשב יחד עם שדרוג החומרה שבתוכו, נותר הדור השני מוגבל מבחינת הביצועים שלו ביחס לדור השלישי

דור שלישי – 2019

המארז שוב חזר לתצורה האנכית, הפעם מצויד ב 28 ליבות עיבוד (!) שהופכות אותו רשמית למחשב החזק אי פעם מבית אפל. עקב הטמפרטורה הגבוהה, המארז מחורר כולו לקירור. עם 8 יציאות PCI ניתן להתאים עוד כוח סוס רב למחשב זה כמו כן הוא מצויד בכרטיס גרפי RADEON PRO VEGA ויציאות הנתונים שלו הוחלפו לתצורת USB C.

תיקון מק פרו

תיקון מק פרו הוא משימה המצריכה מומחיות ומקצועיות, בטח ובטח עקב מגוון השינויים התכופים במוצר המתעדכן כל הזמן. החלקים המעוצבים כך שאינם נגישים לתיקון מהיר וקל, הופכים את המק פרו לסוג של קופסה שחורה עבור משתמשים רבים ונדרשת יד מומחה כדי לבצע את השינוי הקל ביותר ובאופן שלא יפגע או יקלקל את המוצר.

מה לעשות במקרה של תקלה במק פרו?

בתיקון מק פרו, על כל דורותיו, כדאי תמיד לפנות למעבדה עם ניסיון, כזו שבה כל טכנאי וטכנאי הם בעלי ניסיון עם מגוון רחב של מוצרים מסדרת מק פרו.

תוכלו להנות מבדיקה ראשונית חינם ולקבל עזרה בכל אחד מהרכיבים, ברמת הרכיב ולא סתם החלפה שתעלה לכם בזמן ואנרגיות.

כדי לדעת מהו הפתרון הטוב ביותר למקבוק שלכם, גשו עוד היום אלינו למעבדה ותקבלו חוות דעת מטכנאי מומחה למוצרי אפל.

 

שתפו עם חברים