בין אם אתם משתמשי מקבוק ותיקים או חדשים, סביר להניח שתרצו שהמקבוק שלכם ימשיך לפעול באותה צורה עוד שנים. במציאות – יש רצוי ויש מצוי. תיקון מקבוק נחוץ כאשר המקבוק מתבלה, כאשר אתם עשויים לאבד מידע או בעת האטה לא צפויה ועוד מקרים שונים ורבים.
בלי קשר למוצר המקבוק שברשותכם. סביר להניח שהאיש שתרצו לידכם יהיה טכנאי מקבוק.

טכנאי מקבוק, כשמו כן הוא, הוא טכנאי מומחה למוצרי מקבוק על דורותיהם השונים. אין מי שמכיר את המקבוק טוב יותר מטכנאי מקבוק, והמשמעות המיידית עבורכם היא תיקון מהיר יותר, חסכוני יותר, מדויק יותר ובעיקר שירות ומקצועיות מנצחים. טכנאי מקבוק שעבר הכשרה יודע בדיוק כיצד לגשת אל תיקון המקבוק שלכם…

חלקים שנבדקו על ידי מעבדה

טכנאי המקבוק משתמש בחלפים מקוריים בלבד מחברת אפל. הוא אינו מתעסק ואינו מחזיק במלאי שום  רכיב או חלף למק שאינו מתוצרת חברת אפל ושל צד שלישי.

טכנאי מקבוק נותן מגוון של שירותי מקבוק
תיקונים בסיסיים

בכל פעם מחדש, כאשר מתקבלת ונפתחת קריאה…
טכנאי מקבוק מריץ בדיקות ועושה דיאגנוסטיקה.  הוא מסוגל לבצע תיקונים בסיסיים מאוד כמו החלפת סוללות ותיקון מעגלי טעינה.

תיקונים מיוחדים ברמה רכיב

זוהי הנקודה בה טכנאי מקבוק באמת מצטיין ומגלה עד כמה הוא נחוץ לנו. בעוד חובבנים מחליפים רכיבים יקרים כמו מעבד או מסך וטוענים ש”תיקנו” את המחשב. טכנאי המקבוק שם לו לאתגר לתקן באמת את המחשב ולא לדרוש עבור התיקון מעבר למה שצריך.
טיפול מקצועי במסך מק המקורי, כל החידושים של המקבוק 16, ודאגה למעבד וללוח האם.

שירותי ניקוי יסודי – מנוזלים ומקורוזיה

נשפך המיץ או הקפה על מוצר המק? מה עושים במקרה של נוזלים על גבי מוצר המקבוק שלכם. טיילתם עם המקבוק שלכם ברחבי העולם וחזרתם רק כדי לגלות שהוא התמלא קורוזיה מהישיבה ליד הים.

טכנאי מקבוק מכיר טוב את המקרים האלה ויודע לתת שירות “עזרה ראשונה” במקרים בהם המקבוק “מאותת מצוקה” בעקבות נזק הנגרם ע”י נוזל, אוויר לחומרה.

התקנות רבותיי, התקנות

המק שלנו לא יהיה אותו דבר בלי כל התוכנות הקיימות בתוכו והזמינות עבורו. אם מטעמי ביטחון או מטעמי פרטיות, לפעמים כל אשר לו אנו זקוקים היא דעת מומחה והתקנה יעילה ונקייה של תוכנה, יישום או כל אפליקציה שלא תבוא.

הצלת מידע

טכנאי מקבוק יודע להציל לכם את המידע, גם כשחשבתם שזהו, הסוף הגיע. כמו אולר שוויצרי, הטכנאי מכיר מגוון שיטות בטוחות ומאושרות ע”י חברת אפל לבדיקה ולמציאת המידע שלכם ושחזור שלו.

טכנאי מקבוק – חברו הטוב ביותר של המק

בסופו של יום, טכנאי מקבוק נאמן ומהימן למוצרי המקבוק.הוא זה שמכיר אותם על בוריים, שלמד אודותם ושבאמת חי את המקבוקצוע. בכל מק-רה שרק נחשוב עליו הקשור למק, יהיה חכם מצידנו לא לשבור את הראש ולא לנסות לפתור בעצמנו את הבעיה.בטח ובטח – לא למסור את המקבוק שלנו לבן של השכנים או לסטודנט שיתקן. יש רק כתובת אחת נכונה במקרה הזה והיא – טכנאי מקבוק מדופלם ומקצועי.

נקודות איסוף

גם כאשר התקלה שלכם תוקנה ע”י טכנאי מקבוק – כדאי שתדעו שמוצר המקבוק שלכם יהיה זמין עבורכם לאיסוף בנקודות איסוף נוחות הפזורות ברחבי הארץ.
אתם עוד פה? בואו לבקר במעבדה שלנו ולפגוש את טכנאי המקבוק שלכם!

להיות מומחה של אפל

אפל מחשיבה את טכנאיה לגאונים שלה, ונותנת בהם אמון מלא לאחר שנבחרו בקפידה. טכנאי מקבוק הוא טכנאי שחברת אפל בחרה בו מבין כל שאר הטכנאים והחליטה לחבור אליו לצורך נתינת שירות מעולה בסטדנטרים שלה. לכן אין זה פלא שטכנאי אפל משתמש אך ורק ברכיבים וחלקים מקוריים של אפל כדי לשמר את הקשר עם החברה האם ולשמור על שם המעבדה, ועל יתרון המוטיניטין שמביאה איתה חברת אפל.

טכנאי מקבוק מכיר ומתקן את כל הואריאציות הקיימות למקבוק של אפל:
 • מקבוק, מקבוק (גוף אחוד), מקבוק (מסך רטינה עם USB C)
 • מקבוק אייר
 • מקבור אייר (USB כפול)
 • מקבוק אייר (רטינה וחיבור THUNDERBOLT 3)
 • מקבוק פרו
 • מקבוק פרו (גוף אחוד)
 • מקבוק פרו (מסך רטינה)
 • מקבוק פרו (THUNDERBOLT 3)
 • מקבוק פרו (מקלדת קסם)
 • כולל מוצרי מקבוק עתידיים לצאת
 • מקבוק אייר
 • מקבוק פרו

{{{ 2007 – 2020 ציר הזמן של המקבוקים – מקבוק גוף אחוד UNIBODY }}}

החלפת סוללה

נביט לרגע על תהליך של החלפת סוללה במחשב מקבוק טיפוסי:
הסוללה דורשת מהטכנאי מקבוק להסיר את ברגי המארז , לאתר ולהרים את מחבר הסוללה מחוץ לשקע שלו בלוח האם, להסיר ברגים נוספים המקבעים את הסוללה למקומה ולאחר מכן להסיר את הברגים המשולשים. ולאחר מכן לאתר שוב את הסוללה ולהרימה עם לשונית פלסטיק, לשים יחידת סוללה חדשה וחוזר חלילה בהרכבה.

אם ניקח לדוגמה את הסוללה, נחוץ שיהיה לטכנאי מקבוק ציוד כמו מברגים למספר סוגי ברגים על מנת שיוכל לחלץ את הסוללה מתחת להררי הברגים, מהמארז הרגיש מבלי לגרום לנזקים. טכנאי המקבוק מכיר את השקעים הנסתרים ואת הלשוניות ויודע כיצד לבצע את המלאכה בלי להעמיס ובלי לסדוק את מכשיר המקבוק.

קייס סטאדי: החלפת הדיסק הקשיח

ניקח מקרה לדוגמה שבו נרצה להחליף דיסק קשיח מהדור הישן לדיסק קשיח מסוג SSD. הדיסק הקשיח נמצא בתוך המארז בפינה כדי להגיע אליו יש צורך להסיר תושבת מגינה 2 ברגי פיליפס ואת מחבר הסוללה. טכנאי מקבוק יודע שרכיבים חשמליים אלה רגישים מאוד ועלולים להינזק וכן מסוכנים ליד שאינה מיומנת מספיק בהחלפת רכיבים. כאן המומחיות של טכנאי מקבוק משחקת תפקיד.

קייס סטאדי: הוספת זיכרון

גם בפעולה פשוטה כמו הוספת זיכרון, צריך לדעת איך ואיפה לגעת. טכנאי המקבוק מכיר את סוג החבקים והתופסנים בה נחזיכרון ה-RAM. כך הוא יכול להוציא אותם בעדינות  בנוסף, הוא יודע איזה סוג של זיכרון פנימי להכניס כדי לא לגרום לחוסר.

תאימות שיכול להגרם בקלות עם זיכרונות שאינם תואמי אפל ואינם מקוריים.

תיקון מסך מקבוק

נחשבת לדוגמא לפעולה יחסית מורכבת, שיש בה עשרה פלוס צעדים, אשר כל אחד מהם צריך להתבצע בעדינות .

ניקוי תוכנה מהדיסק הקשיח

בדיסק הקשיח מצטברות מגוון אפליקציות לאורך הזמן, והרישום המאסיבי שנעשה בו מותיר את אותותיו והופך אותו לאיטי ומסורבל יותר. טכנאי המקבוק משתמש בתוכנת ניקוי שמסירה את כל תוכנות הצד השלישי, מעלימה רוגלות אם קיימות, ושיירים של תוכנות שאפילו לא ידענו שהתקנו.

כלי אבחון

בריאות המקבוק היא בראש מענייניו של טכנאי המקבוק. כלי האבחון מאפשר לטכנאי מקבוק לקבל תמונת מצב מפורטת לגבי כל אחד ואחד מרכיבי המקבוק הפעילים והמזוהים ע”י הדרייברים במערכת ההפעלה.

ברגע שקיימת תקלה באחד מן הרכיבים, טכנאי המקבוק יודע תוך שבריר שניה באיזה מן הרכיבים יש צורך בטיפול ואינו מבזבז זמן או מאמץ.

האצת מחשב מקבוק

המקבוק קיים כבר שנים ומן הסתם תיתכן ואף נפוצה האטה משמעותית בדגמים הישנים ואף בחדשים. כדי לזרז את פעילותו, טכנאי מקבוק בודק את מפרט המקבוק ויכול לקבוע אם יש אפשרות להחליף את החומרה במחשבים ישנים או לבצע פעולות כמו ניקוי זיכרון מטמון או הוספת זיכרון, לדוגמה, כדי לאפשר למחשב קיבולת נוספת בעת העיבוד כך שלא נוצרת האטה בעת העבודה או הגלישה.

הצלת חומרים

לעיתים, אנו מוחקים משהו בטעות אנוש, או במקרים גרועים יותר, קיימת השחתה הדיסק הקשיח המכיל את החומרים הכי רגישים. הסיבות לכך הן מגוונות אך כדי לאבחנן ישתמש.

טכנאי המקבוק בתוכנות המנטרות את הנתונים שבתוך הדיסק הקשיח ויודע לקבוע אם נותר זכר לנתונים והאם ניתן לבצע פעולות שחזור או שמא החומר אבוד ובלתי ניתן לשחזור.

אחזקה שוטפת

תוכנות ניטור שונות שברשות טכנאי המקבוק נותנות לו נתונים שוטפים כמו טמפרטורה, מהירות המאוורר, מבט מעמיק על תפקוד הסוללה ובאמצעות מדדים אלה בשילוב עם הניסיון הרב שלו יכול הטכנאי לתת חוות דעת אם המקבוק אכן פועל כשורה או שעם השנים הוא נחלש ויש צורך בהתאמות כדי להחזיר אותו לאיזון.

התקנת תוכנות לבקרה על המחשב

טכנאי המקבוק מכיר שפע של תוכנות בטוחות וידידותיות לשימוש, שאדם מן השורה יכול להשתמש בהן כדי לבצע אחזקה מונעת גם אחרי הטיפול.

לאחזקה המונעת תפקיד חשוב. תוכנה שתתריע בזמן ותיתן תובנות מפתיעות שלא היו קודם היא כלי מצוין שיעזור לשמור על חיי המקבוק לעוד זמן רב ולהגדיל את המרווח בין אחזקות השבר שהביאו את המחשב למעבדה מלכתחילה.

אל תמתינו, צרו קשר עוד היום והיפגשו עם טכנאי מקבוק.

אבחון תקלה ללא עלות על ידי טכנאי מקבוק מקצועי

אתם לא בטוחים באופי התקלה של המקבוק שלכם? בשביל זה מעבדת אגוס מציעה שרות אבחון תקלות ללא עלות כדי שאתם תוכלו לדעת באופן השקוף וההגון ביותר מהי התקלה במקבוק שלכם. לאחר שטכנאי המקבוק יאבחן את התקלה במקבוק שלכם אתם תקבלו הצעת מחיר מפורטת עם תוכן התקלה והעלות הכרוכה לתיקון. עלות התיקון למקבוק מורכבת משעות עבודה של טכנאי, ובעת הצורך גם חלקי חילוף המתאימים לפתירת התקלה.

טכנאי מקבוק להחלפת מסך

המסך שלכם נשבר? או יותר חמור מכך וה LCD  נשבר? בעבר במחשבי מקבוק ישנים כאשר מסך היה נשבר, היה ניתן להחליף רק את זכוכית המסך, ולא את הLCD  באם הוא לא היה ניזוק. כיום, במחשבי המקבוק החדשים המסך מגיע מכלול אחד עם ה LCD, וכאשר יש נזק במסך תצטרכו להחליף את הכל. כאשר תגיעו למעבדת אגס נגוס, טכנאי מקבוק מקצועי ומנוסה יבצע החלפה של המסך, כך שאתם תוכלו להינות מהמקבוק שלכם בדיוק כמו ערב המקרה.

טכנאי מקבוק לבעיות גרפיות

להבדיל מבעיות כמו מסך שבור, לפעמים המשתמש יחוש בתמונה משובשת, פסים, ריצודים ועיוותים במסך. לפעמים זו בעיה חמורה בכרטיס המסך, ולפעמים זו היא בעיה שהדלקה מחדש של המקבוק תפתור. לאחר שתגיעו למעבדת אגס נגוס וטכנאי יאבחן את התקלה, הוא יוכל להגיד לכם במה מאופיינת התקלה של כרטיס המסך שלכם והאם נדרשת התערבות רצינית. תתפלאו, לפעמים גם תוכנה שהתקנתם על המקבוק יכולה להפריע וליצור מצב שכרטיס המסך שלכם יעשה בעיות. במקרה שכזה, טכנאי מקבוק מקצועי יאתר את התוכנה הבעייתית ויסיר/ יתקן את ההתקנה.

טכנאי מקבוק לנזק מים

אם נשפכו לכם מים או כל נוזל אחר על מחשב המקבוק שלכם, זה לא נעים ומרגיז במיוחד אבל לרוב זו היא בעיה הנחשבת כקלה לתיקון. כאשר דבר כזה קורה לכם, דבר ראשון כבו את המחשב ואל תדליקו אותו בחזרה. לאחר מכן מיד תגשו למעבדה מקצועית לתיקון מקבוק ושם תתנו לטכנאי המקצועי והמנוסה לעשות את עבודתו. אם תשמעו להוראות ותכבו את המחשב ישר ותגשו מיד למעבדה, כך גדלים הסיכויים שתשלמו פחות על התיקון.

טכנאי מק להחלפת סוללה

לסוללה של המקבוק יש חיים משלה, ולכל דגם של מקבוק חיי מחזור סוללה אחרים. תלוי בדגם המקבוק שלכם, במוקדם ובמאוחר תקבלו התראה שעליכם להחליף את הסוללה. במעבדת אגס נגוס הטכנאים המקצועיים מבצעים החלפות סוללה בקלות וביעילות כך שאתם לא תבזבזו את זמנכם היקר ותוכלו לחזור לשגרתכם במהירות האפשרית. לעיתים קיימים בעיות אחרות בסוללה הקשורות בהתחממות יתר של המקבוק, או בשקע הטעינה שלא מטעין, במקרים אלו התיקון יהיה אחר ותוכלו לדעת זאת לאחר שהטכנאי יבצע אבחון (ללא עלות) למקבוק שלכם.

חשוב לוודא שמדובר על טכנאי מקבוק העוסק באופן שוטף בתיקון מחשבי מק ומקבוק.

רוב התקלות ניתן לתקן עד 24 שעות. אולם לעיתים צריך לבצע בדיקה ראשונית במעבדה כמובן ללא תשלום על מנת לתת הצעת מחיר ולוח זמנים.

מחיר תיקון מקבוק נקבע על פי סוג התקלה, מורכבות התיקון וכמובן זמן העבודה הנדרש. זאת נוכל לקבוע לאחר בדיקה ראשונית אותה נבצע כמובן ללא תשלום.

 מומלץ לבחור מעבדת תיקונים בעלת הציוד המתאים, המומחיות המתאימה לתיקון מחשבי אפל וכמובן לוודא שיש לה המלצות.

שתפו עם חברים