אם יש לכם מחשב נייד, ולא חייב מחשב של אפל, ואתם אוכלים או שותים בקרבתו – חשוב שתדעו, כי למרות התקדמות הטכנולוגיה, עדיין ישנה רגישות של מכשירים אלקטרוניים לנוזלים, אבק ולכלוך. בכך אפשר למצוא לא מעט מכשירים תקולים עקב נזקים, כמו נזקי מים שמובילים לקורוזיה, בעוד שבין המכשירים ניתן למצוא טלפונים סלולריים, מכשירי חשמל, נגני מדיה ועוד.

בכך, גם מחשבים ניידים הם כאלה שנחשבים מאד רגישים ללכלוך, בעוד שנוזלים שנשפכים על המקלדת או על כל חלק אחר – עלולים להוביל לתקלות קשות במחשב.

מה גורם לקורוזיה?

זה כבר ידוע שמרבית האנשים שנמצאים בסביבת עבודה בה מחשבים וכלים אלקטרוניים, נאלצים לאכול בעמדת העבודה שלהם – מה שעלול להוביל לכך שהמערכות שבאמצעותן הם עובדים, ישתבשו ויפסיקו לעבוד.

מלבד זאת, גם עצמאיים שלהם מחשב נייד, מוצאים עצמם משלבים בין אכילה ושתייה, לעבודה. לכן ישנם לא מעט מקרים אשר דורשים תיקון קורוזיה.

אבל מה זה בכלל קורוזיה?

"קורוזיה" היא מילה שנועדה לתאר תהליכים של "אכילת חומר" משמע: היווצרות חלודה המאכלת מכשירים מסוגים שונים, אשר עשויים ממתכת. בעוד שקורוזיה עלולה להתרחש בשל נוזלים מכל סוג, בין אם מדובר באוכל ומשקאות, לבין אם מדובר במי גשם אשר יוצרים קורוזיה באבני גיר, ניידים, מחשבים, מכשירים אלקטרוניים, מכונות ושאר כלי עבודה.

בכך ניתן למצוא מגוון רחב של חפצים שסובלים מחומר אכול, כמו: מוצרי עץ, פלסטיק, מכשירים חשמליים, מתכות ואלקטרוניים וכן, גם מחשבים או מכשירים ניידים אשר נרטבו בדרך כזאת או אחרת.

חשוב להבין כי "חלודה" היא המילה העברית לקורוזיה, בעוד שמקור המילה הינו מלטנית ופירושה "לאכול". בכך ברזל או כל חומר אחר הופך לתקול וזאת משום שהוא נאכל בשל היווצרות נוזלים ישירה על המכשיר או החפץ.

מתי תדעו כי אתם זקוקים לניקוי נוזלים וקורוזיה?

מחשבים ניידים הופכים לעתים לאיטיים יותר, תקולים ואפילו לכאלה שלא נדלקים, אין תצוגה, תקלה במקלדת וזאת בשל נוזלים שחדרו אל המחשב הנייד. במידה ויש לכם מחשב כמו מקבוק מדגם זה או אחר, יש לשים לב כי הוא לא נרטב וכי לא חדרו איליו חומרים מימיים.

אם שפכתם כל נוזל בסמוך, או על המחשב (בטעות כמובן), עלול המחשב להיפגם: מה שמגיע לידי ביטוי במקלדת תקולה – שבדרך כלל נפגעת ראשונה מהנוזלים. נוסף לכך, לוח אם,סוללה, טראקפד, מסך ושאר חלקים ורכיבים במחשב: עלולים להתקלקל עקב נוזלים שהגיעו אליהם.

במידה ואתם תוהים לגבי הסיבה לתקלה, רצוי לבצע בדיקה ואבחון למחשבים מסוג MacBook ואחרים. את הבדיקה יש לבצע במעבדה מקצועית לתיקון מחשבי MacBook.

איך מנקים ומתקנים מחשבים?

לא מומלץ לנסות לתקן את המחשב באופן עצמאי, חשוב לא לפרק את המחשב ולא לעשות פעולות שאינן בטוחות או מנוסות. ההמלצה שלנו היא תמיד לפנות אל מעבדת תיקון מחשבי אפל טובה או טכנאי מקינטוש אשר תוכל לבחון את הנזק ולספק דיאגנוסטיקה ותיקון מהיר.

אם בכל זאת תרצו לנסות לשפר את המצב, תשדלו לא למשוך את הגעתכם למעבדה, וכן להביא מחשב למעבדה מקצועית כמה שיותר מהר, אל תנסו לייבש מחשב באמצעות פן – מייבש שיער או כל עצמאי כזו או אחרת. כל פעולה כזאת עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך לחלקים של מחשב נייד, כגון מקלדת, מסך וכו'. גם אורז לא עוזר J. בכל מקרה, רצוי לקבל אבחון מקצועי לפני כל פעולה אחרת.

במעבדתנו בראש ובראשונה מנתקים סוללה, כדי לא לגרום נזק נוסף ללוח אם, ע"י שריפות וקצרים של רכבים.

כמה יעלה לתקן מחשב מקורוזיה?

חשוב לדעת כי תיקון כזה מתומחר בהתאם למידת הנזק שנעשה ותווך זמן הגעה למעבדה לצורך קבלת טיפול במכשיר. העלות תחושב גם בהתאם לחלפים שיש להחליף.

כדי להוזיל עלויות, רצוי להגיע כמה שיותר מהר אל המעבדה, או להזמין שירותי איסוף מחשבים על מנת לחסוך בזמן ועלויות..

איך  שומרים על המחשב מנוזלים

כדי לשמור על המחשב מנוזלים והיווצרות קורוזיה, יש תמיד להקפיד לא לאכול או לשתות ליד המחשב, להגן על המחשב באמצעות כיסוי או מגן עמיד ללחות או חדירת נוזלים, כגון גשם.

בחירה במעבדת תיקונים טובה – כיצד תעשו זאת?

מי שזקוק לתיקון מחשב, בוודאי הבין שמיד בחיפוש אחר מעבדת מחשבים טובה, התגלו מול עיניו מאות תוצאות. בכך אפשר למצוא לא מעט מעבדות לתיקון מק או טכנאי מק, המציעים את השירות שלהם.

עם זאת , כדי לבחור בשירות הטוב ביותר יש לוודא כי אתם בוחרים אנשי מקצוע מיומנים, במומחים בתיקון מחשבי MacBook על דגמיו השונים, תוך בחירת מעבדה אמינה ויסודית.

אצלנו במעבדת אגס נגוס תקבלו את השירות הטוב ביותר, שימו לב לכמה מהם:

שירות – שירות אישי, מאפשר לכם תיקון מהיר ויעיל.

אבחון נכון – אצלנו מתבצעת דיאגנוסטיקה נכונה והמאפשרת בכך לזהות את התקלה הספציפית שנגרמה למחשב.

מקצועיות – אנשי המקצוע טובים ומכירים את דגם המחשב שלכם, על כל גווניו.

שירותי משלוחים – כדי לחסוך בעלויות שלכם, אנו מצעים שירותי איסוף מחשבים ומשלוחים לכל מקום בארץ.

לסיכום – ניקוי נוזלים וקורוזיה

חלפים – אם יש לכם מחשב Mac , תקבלו במעבדתנו אגס נגוס מחסן חלפים זמנים, בכך נבטיח שהתיקון יהיה מהיר.

אחריות – אתם מקבלים אחריות של 3 חודשים לפחות על התיקון.

מחיר – בצעו השוואת מחירים בין כמה וכמה מעבדות שירות, ורק אז תראו שמעבדת אגס נגוס מציעה לכם עלות מול תועלת, מחיר ושירות אטרקטיבי בשוק למחשב מקינטוש מכל סוג.

לסיכום, נוזלים במחשב זה לא דבר נעים ובטח שלא מועיל למחשב. לכן יש תמיד להימנע מסיכונים. ובכל זאת, תיקון קורוזיה במחשב, שיעשה בצורה מקצועיות- יחזיר את המחשב לעבודה במהירות וזאת באמצעות בחירת אנשי מקצוע טובים ומיומנים!